Sprawdź jaką paczkę możesz otrzymać

Po raz pierwszy w FIFA Ultimate Team 19 wydawca dał możliwość sprawdzenia szans otrzymania gracza o wysokich umiejętnościach. Taka możliwość dotyczy każdego pakietu dostępnego w sklepie FUT. Dzięki temu EA Sports liczy na zwiększenie zainteresowania paczkami dzięki temu, że staną się one bardziej przejrzyste. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, wystarczy zapoznać się z poniższym poradnikiem.


fifa 19 blog image fut 19 pack 1 16x9.jpg.adapt.crop16x9.320w - Sprawdź jaką paczkę możesz otrzymać

Źródło: EA Sports https://www.ea.com/pl-pl/

Aby skorzystać z możliwości sprawdzenia paczek wystarczy przejść do sklepu FUT i zaznaczyć paczkę, którą jesteśmy zainteresowani a następnie wybrać „Pokaż szanse na karty„.

Jak informuje EA Sport wartość procentowa przypisana do danej paczki to minimalna szansa jaką mamy na wylosowanie z danej kategorii oraz przedziału oceny. Paczka, której zawartość będzie określała 100% szans da pewność wylosowania co najmniej jednego zawodnika z tej grupy.

Jak informuje EA Sport szanse na zdobycie karty są obliczane na postawie przeprowadzenia symulacji bardzo dużej ilości paczek w bardzo krótkim odstępie czasu (niemal jednocześnie) ale jest to zależne od rzadkości kart. A więc wyniki będą jedynie przybliżeniem ponieważ to zwykła statystyka a ta zawsze obarczona jest błędem. Nie mniej jednak przed zakupem paczki możemy skorzystać z tych prognoz.

Wiemy już, że jeśli trafimy na z szansami 100% takowy z danej grupy zostanie wylosowany. A co gdy te szanse będą wynosiły 50%, 25% czy 1% albo mniej? Oznacza to, że rzadkie karty są trudne do zdobycia i teoretycznie mogą się trafić np w 1/100 paczek. Trzeba jednak pamiętać, że wartości nie sumują się a każda paczka również jest prognozowana indywidualnie. Również paczki z różnych kategorii mogą się znacząco różnić szansami na wylosowanie. Musimy zatem należy pamiętać, że otwieranie więcej niż jednej nie zmienia szans na znalezienie karty z którejkolwiek z kategorii.

Oficjalny poradnik znajduje się również na EA Sports:

https://www.ea.com/pl-pl/games/fifa/fifa-19/news/fifa-19-pack-probabilities

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz