Początek wspaniałej historii FIFA Ultimate Team

Jedenaście edycji temu ukazała się po raz pierwszy FIFA Ultimate Team. Miało to miejsce w czwartek 19 marca 2009. Były to dosyć ciekawe czasy, bo nie każdy z nas je pamięta, ja mam to szczęście więc mogę się podzielić pozytywnym odbiorem, ale z dużą nutą sceptycyzmu. Cieszy jednak fakt, że wszystko się przyjęło. 


Nie mniej jednak warto się cofnąć do roku 2006, czyli nieco bardziej odległych wersji FIFA. Wtedy EA Sports posiadała prawa do Ligi Mistrzów, a w finale wygrała FC Barcelona. W drużynie AC MIlana zamiast Krzysztofa Piątka biegali jeszcze tacy gracze jak Andrij Szewczenko czy Filippo Inzaghi znani znacznej części dopiero właśnie z FUT. Wtedy wyłącznie użytkownicy Xbox 360 otrzymali dostęp do wersji testowej Ultimate Team. Jak się okazało zawartość nie była okazała i skończyło się na testach. 

Dopiero w 19 marca 2009 roku został wprowadzony właściwy tryb gry FIFA Ultimate Team. Gracze z wielkim entuzjazmem przyjęli FUT. Stwierdzono wtedy, że jest to zupełnie nowa zawartość dająca drugie życie dosyć mocno krytykowanej serii gier EA Sports. 

Na przestrzeni tych 10 lat wydano jedenaście wersji FIFA Ultimate Team, możecie zobaczyć jak to wszystko wyglądało na tej przestrzeni czasu oglądając oficjalne prezentacje EA Sports.

Niebawem zobaczymy co czeka nas w FIFA 20! 

 


FIFA 19 jest dostępna od 28 września 2018 na konsole Xbox One, Xbox 360, Playstation 4, Playstation 3, Nintendo Switch oraz PC. Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter, Pinterest oraz YouTube.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz