FUT Champions – Ligii Weekendowe

FUT Champions ligi weekendowe w FIFA - FUT Champions - Ligii Weekendowe

Popularność trybu FIFA Ultimate Team zwiększ się z każdą kolejną edycją serii. Jedną z możliwości rozgrywek w tym trybie są ligi weekendowe znane jako FUT Champions.  Po raz pierwszy można je było spotkać w FIFA 17. Dostęp do niego mają wyłącznie użytkownicy platform Playstation 4, Xbox One oraz PC. Rozgrywki trwają od piątku wieczorem do poniedziałku rano.

Czym są rozgrywki FUT Champions

Inaczej mówiąc są to Ligi Weekendowe Mistrzów, czyli miejsce w FIFA gdzie najlepsi gracze trybu Ultimate Team będą mogli wzajemnie rywalizować. Warto nadmienić, że dostęp do FUT Champions otrzymają tylko gracze, którzy się zakwalifikują do tych rozgrywek. Jak tego dokonać powiemy nieco niżej. Gra jest warta przysłowiowej świeczki ponieważ czekają wspaniałe nagrody. Dodatkowo najlepsi uzyskają dostęp do turniejów organizowanych przez EA Sports.

Początki na pewno bywają trudne a gracze będą zmuszeni są do pełnej mobilizacji aby otrzymać wymarzoną szansę na gry w Lidze Weekendowej. Taką możliwość można poprzez Division Rivals, w którym mamy trzy  rodzaje rozgrywek : mecze kwalifikacyjne, rankingi oparty na systemie punktowym i cotygodniowe turnieje. Wszystko razem daje ciekawy nowy sposób rywalizacji online w FIFA Ultimate Team. System rozgrywek odbywa się według kalendarza opublikowanego przez EA.

Kwalifikacje do FUT Champions

Jednym ze sposobów dostania się do Ligii Weekendowej jest wspomniany system rozgrywek online Division Rivals. Dostępny w grze dopiero od FIFA 19. Warto wspomnieć, że są to mecze kwalifikacyjne, na podstawie których ustalana jest klasyfikacja najlepszych graczy. Więcej o tym w dziale Division Rivals.

Dostęp do FUT Champions otrzymać można poprzez turnieje eliminacyjne. Stanowią one szereg spotkań online na podstawie, których wyłoniony jest zwycięzca. Są one obecnie ściśle powiązane z Division Rivals. Odpadnięcie z turnieju nie skutkuje niczym negatywnym ponieważ w każdym turnieju można rywalizować kilkakrotnie.Weekendowy sposób na nudę i gra o nagrody

Szczęśliwcy, którzy dostali się do Lig Weekendowych na pewno nie będą żałować  udziału w nich. Czaka tam na nich do 40 pojedynków rozpoczynających się w piątki i trwają one do poniedziałku, wszystko zgodnie z kalendarzem EA Sports. Każde spotkanie będzie stanowiło nie lada wyzwanie i pozwoli się wam zmierzyć z najlepszymi graczami trybu FIFA Ultimate Team. Boiskowe wzmagania w FUT Champions rozpoczną się gdy tylko zegar zacznie odliczać i w tym czasie można rozgrywać mecze, których należy rozegrać minimum 5. Pozwoli to na zdobycie nagród aby jednak były cenniejsze należy zagrać ich jak najwięcej, limit to wspomniane 40. Oczywiście jak to FIFA nagrody są zależne od tego czy będziemy wygrywać.

Oprócz wielu atrakcyjnych nagród związanych z bezpośrednią rywalizacją FUT Champions, wydawca bardzo hojnie wynagradza wytrwałych graczy. Im częściej gramy w Lidze Weekendowej tym lepiej. Tworzona jest klasyfikacja miesięczna dzięki czemu można otrzymać dodatkowe nagrody, zależne od końcowej pozycji w rankingu.

Zaproszenia do turniejów

To jednak nie wszystko, uczestnictwo w FUT Champions to otwarcie sobie drogi do wielu turniejów organizowanych przez EA Sports. Aby tak się jednak stało jesteśmy zmuszeni piąć się w rankingu globalnym, co nie powinno być zdziwieniem ponieważ gramy by wygrywać i czerpać z tego przyjemność. Jednym z takich wartościowych turniejów jest coroczna edycja z cyklu EA SPORTS FIFA Global Series. Te wymagające, rozgrywane na żywo turnieje będą organizowane w najsłynniejszych piłkarskich miastach świata, takich jak Barcelona, a najlepsi gracze z każdego z nich awansują do Global Series Playoffs.

32 najlepszych w Playoffs zagra na ostatnim, najważniejszym turnieju FUT – Wielkim Finale FIFA eWorld Cup.

 


FIFA 20 jest dostępna od 27 września 2018 na konsole Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch oraz PC. Nie zapomnij śliedzić nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter, Pinterest oraz YouTube.