EA Sports FIFA 19

Platforma:
PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch
i PC Windows (FUT dla Android & iOS)
Data premiery:
28 September 2018
Wydawca:
Electronic Arts
Producent:EA Sports
Licencja:FIFA
Tryb rozgrywki
FIFA 19 tryb rozgrywki - EA Sports FIFA 19
Poradniki i instrukcje
FIFA 19 poradniki i instrukcje - EA Sports FIFA 19
FIFA 19 jest kolejną częścią popularnego symulatora piłkarskiego wydanego przez Electronic Arts (EA Sports). Wcielamy się w rolę sterującego wirtualną rozgrywką przedstawioną w niezwykle realistyczny sposób. Bardzo dobre odwzorowanie drużyn i zawodników z całego świata w tym z Polski. Standardowo wszystko na licencji światowej federacji piłkarskiej FIFA.

Mamy w niej możliwość rozgrywania pojedynczego meczu, turnieju z udziałem reprezentacji i klubów piłkarskich z całego świata. W tej części została wprowadzona całkowicie nowa, bardziej dopracowana a przede wszystkim oparta na oficjalnej licencji Liga Mistrzów oraz Liga Europy.

Pełne emocji rozgrywki w grze FIFA 19 możemy rozpocząć od trybu pojedynczego gracza, wielu graczy (nawet 22) oraz w trybie online.

Nie da się ukryć, że przez ten ćwierć wieku (warto przypomnieć, że pierwsze wydanie gry sportowej FIFA miało miejsce w 1993 roku) nastąpiła znacząca zmiana stylu i wizerunku samej rozgrywki. Co roku spotykamy się z nowościami i pełnymi aktualizacjami składów drużyn, strojów, stadionów oraz wielu nie zawsze widocznych na pierwszy rzut oka zmianami i udoskonaleniami.

W FIFA 19 mamy możliwość grania w trybie „Droga do sławy” czyli rozgrywce podczas, której wcielamy się w jedną z trzech gwiazd. Jedną z nich jest przedstawicielka piłki nożnej kobiet. W tej części wprowadzono również możliwość rozegrania meczy reprezentacji kobiecych oraz możliwość rozgrywania turnieju mistrzów z ich udziałem.

Idą za kontynuacją w FIFA 19 jest znana z poprzednich wersji możliwość zbierania kart piłkarzy w modelu FIFA Ultimate Team (FUT), w którym pojawia się oparte o dywizje i rangi Divison Rivals.

Podsumowując FIFA 19 to pełna emocji gra sportowa dla fanów piłki nożnej. Warta uwagi przez początkujących graczy ale również dla koneserów tego tytułu.