EA Sports FIFA 20

fifa 20 logo - EA Sports FIFA 20

Platforma:
PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch
i PC Windows (FUT dla Android & iOS)
Data premiery:
27 wrzesień 2019 / 24 wrzesień 2019 w przedsprzedaży
Wydawca:
Electronic Arts
Producent:EA Sports
Licencja:FIFA

KUP NOWĄ FIFA 20

FIFA 20 jest kolejną częścią popularnego symulatora piłkarskiego wydanego przez Electronic Arts (EA Sports). Wcielamy się w rolę sterującego wirtualną rozgrywką przedstawioną w niezwykle realistyczny sposób. Bardzo dobre odwzorowanie drużyn i zawodników z całego świata w tym z Polski. Standardowo wszystko na licencji światowej federacji piłkarskiej FIFA.

Wykorzystująca silnik Frostbite™ gra EA SPORTS™ FIFA 20  ożywia oba oblicza światowej piłki – prestiż rozgrywek zawodowych i zupełnie nowy realistyczny futbol uliczny w trybie EA SPORTS VOLTA. FIFA 20 to też wiele innowacji: system PIŁKARSKIEJ INTELIGENCJI tworzy podwaliny pod niespotykany dotąd poziom realizmu rozgrywki, w FIFA Ultimate Team™ pojawią się nowe sposoby budowania wymarzonego składu, a EA SPORTS VOLTA sprowadzi futbol z powrotem na ulice i pozwoli rozgrywać realistyczne mecze małych drużyn. 

Zobacz oficjalny zwiastun:

Zobacz galerię zdjęć:

FIFA 20 wymagania sprzętowe PC - EA Sports FIFA 20volta football 5 - EA Sports FIFA 20volta football 4 - EA Sports FIFA 20
volta football 3 - EA Sports FIFA 20volta football 1 - EA Sports FIFA 20volta football 2 - EA Sports FIFA 20

VOLTA FOOTBALL

W trybie EA SPORTS VOLTA gra wraca na ulicę i pokazuje tę niepowtarzalną kulturę, kreatywność i wyjątkowy styl spontanicznych spotkań kilku na kilku. Każdy może stworzyć własną postać, wyrazić swój styl i rozgrywać spotkania w różnych swobodnych formatach na nieformalnych arenach z całego świata.

Rozgrywka w trybie VOLTA: Wyraź swój styl dzięki zupełnie nowemu systemowi rozgrywki zakorzenionemu głęboko w realistycznej piłce. Nowy tryb czerpie inspirację ze spotkań rozgrywanych kilku na kilku na ulicach, osiedlowych boiskach i w salach na całym świecie. VOLTA daje graczom do rąk nowe narzędzia ułatwiające poczucie rytmu ulicy dzięki uproszczonym sztuczkom, nowym animacjom popisów i nawet możliwości odgrywania piłki od ściany.

Zawodnik: Tryb VOLTA Football to też niezliczone sposoby personalizowania swojego zawodnika, od ubrania przez fryzurę po tatuaże i gesty wykonywane w grze. Można stworzyć całkowicie własną postać kobiecą lub męską i grać nią w różnych trybach VOLTA Football.

Wygląd: Popisz się swoim stylem w VOLTA Football – zmień wygląd swojego zawodnika zgodnie z najnowszym krzykiem mody. Do wyboru masz koszulki, buty i bluzy, a także tatuaże i fryzury. Kolejne przedmioty odblokujesz poprzez wykonywanie wyzwań w grze.

Miejsca: VOLTA Football ożywia uliczne i osiedlowe place gry z całego świata. Od placu gry pod amsterdamskim mostem przez otoczone wysoką siatką osiedlowe boisko w Londynie po dach tokijskiego bloku – w VOLTA Football poznasz regionalny koloryt różnych zakątków świata.

Rodzaje meczów: W graniu w VOLTA Football najważniejsza jest personalizacja. Można rozgrywać mecze trzech na trzech (bez bramkarzy), czterech na czterech (z bramkarzami i bez) i pięciu na pięciu oraz zawodowe spotkania futsalowe. Do tego dostępne są boiska i place różnej wielkości, ze ścianami lub bez, co daje pełną swobodę gry w piłkę wedle własnych upodobań.

Tryby gry:

– VOLTA Szybki mecz: Zabierz swoje ulubione zespoły zawodowe z powrotem na ulice i rozgrywaj mecze w różnych formatach i na różnych arenach. Możesz rozegrać spotkanie PSG z Lyonem w Paryżu, derby Madrytu na ulicach hiszpańskiego miasta albo starcie Chelsea z Tottenhamem na londyńskim osiedlowym boisku.

– Świat VOLTA: Zbuduj swoją drużynę VOLTA, rozgrywając mecze dla jednego gracza w różnych formatach i miejscach przeciwko zespołom stworzonym przez innych graczy. Po każdym zwycięstwie możesz zwerbować zawodnika drużyny przeciwnej i wzmocnić swój skład pod względem zarówno poziomu umiejętności, jak i zgrania.

– Tryb fabularny VOLTA: Przeprowadź swojego zawodnika przez wyreżyserowaną opowieść, w której zmierzysz się z różnymi legendami ulicznej piłki z całego świata. Zdobywaj nagrody, personalizuj swojego zawodnika, zbuduj swoją ekipę i na koniec rozegraj mistrzostwa świata VOLTA w Buenos Aires.

• Liga VOLTA: Rozgrywaj kolejne sezony ligowe z systemem spadków i awansów. Nowy format dobierania rywali będzie rzucać graczy przeciwko innym online. Jeśli uda się wygrać wystarczająco wiele meczów, nastąpi awans do wyższej ligi.

ROZGRYWKA

System PIŁKARSKIEJ INTELIGENCJI stanowi całkowitą zmianę podejścia do gry i daje niespotykany dotąd realizm rozgrywki. Wpływa na wszystkie wydarzenia boiskowe: grę z piłką przy nodze, grę bez piłki i samo zachowanie futbolówki. Całość opiera się na trzech filarach: decydujących chwilach (gra z piłką przy nodze), realistycznym przebiegu spotkania (gra bez piłki) i fizyce piłki. W ten sposób gracz znajdzie się w centrum wydarzeń każdego meczu.

Realistyczny przebieg spotkania: W piłce na najwyższym poziomie świadomość upływającego czasu, dostępnych przestrzeni i ustawienia pozostałych piłkarzy są kluczowe. System realistycznego przebiegu spotkania sprawia, że piłkarze sterowani przez SI uwzględniają wszystkie te aspekty przy podejmowaniu decyzji, co poprawia ich zachowanie na boisku i pomaga budować akcje zgodnie z zamierzeniami gracza.

– Dynamiczne sytuacje sam na sam: System powstały na bazie rytmu meczów z najlepszych lig świata daje bardziej realistyczne przesuwanie się piłkarzy na boisku i regulowanie tempa meczu, co skutkuje większą liczbą sytuacji sam na sam, w których kluczowe są decyzje podejmowane przez gracza.

– Obrona SI: Gruntowna przebudowa systemu odbioru piłki i ustawiania się piłkarzy w obronie pozwoli zawodnikom sterowanym przez SI lepiej uzupełniać działania podejmowane przez gracza. Sztuczna inteligencja będzie wspierała grę w obronie, jednocześnie bardziej wynagradzając aktywną grę defensywną użytkownika.

– Naturalne ruchy piłkarzy: Dzięki zmianom w systemie motoryki i ustawiania na boisku, piłkarze sterowani przez sztuczną inteligencję będą się ruszać bardziej naturalnie i zbornie, co da bardziej realistyczne przesuwanie się wszystkich formacji.

Decydujące chwile: Mecz piłkarski to seria przełomowych momentów, które decydują o rezultacie spotkania. Od pewnego wykończenia pod bramką przeciwnika po kontrolowane odbiory w defensywie – to gracz będzie miał pełną kontrolę w decydujących chwilach każdego spotkania.

– Poruszanie się z piłką na boki: Nowa mechanika poruszania się z piłką na boki daje nowe możliwości konstruowania ataków. Teraz gracze zyskają nowe możliwości wyprowadzania rywali w pole, by chwilę później ich minąć nagłym zrywem lub sztuczką techniczną.

– Kontrolowany odbiór: Wykorzystanie systemu aktywnego prowadzenia piłki umożliwiło zwiększenie skuteczności ręcznej obrony przez gracza poprzez zastosowanie wielu nowych animacji odbioru. Im czystsza będzie interwencja, tym większa będzie szansa na przejęcie posiadania piłki.

– Przebudowa stałych fragmentów gry: Wprowadzamy bardziej rozbudowane możliwości celowania z rzutów karnych i bezpośrednich rzutów wolnych. Nowa mechanika bardziej wynagradza umiejętności gracza, dzięki czemu uderzenia w takich sytuacjach będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

– Pewne wykończenie: Gruntowna przebudowa podstaw strzelania pozwoli uzyskać bardziej powtarzalne i przewidywalne wykańczanie akcji. Uzyskujemy w ten sposób bardziej realistyczny system uderzania na bramkę wynagradzający podejmowanie właściwych decyzji przez graczy i uwzględniający podwyższoną trudność takich sytuacji jak dośrodkowania z woleja.

Fizyka piłki: Ostatnim składnikiem dynamiki meczu piłkarskiego jest sama futbolówka. System fizyki piłki dodatkowo zwiększa realizm gry poprzez urozmaicenie trajektorii lotu futbolówki, wprowadzenie bardziej realistycznych starć piłkarzy i wykorzystywanie w większym stopniu praw fizyki.

– Realistyczne zachowanie piłki: Gruntownie przebudowany system zachowania piłki daje bardziej realistyczną rotację i bardziej realistyczne kozły. Dzięki temu mecze rozgrywane na wirtualnej murawie jeszcze bardziej będą przypominały te prawdziwe.

– Nowe trajektorie strzałów: Nowy system zachowania piłki pozwolił wprowadzić różnorodne realistyczne trajektorie lotu, od technicznych opadających strzałów przez mocno podkręcone uderzenia ze stałych fragmentów gry po szybko nabierające wysokości strzały z pierwszej piłki.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE, UEFA EUROPA LEAGUE I UEFA SUPER CUP

Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe, w tym UEFA Champions League, Europa League i Super Cup, ponownie ożywają w grze FIFA 20 dzięki autentycznej otoczce tych spotkań, na którą składają się m.in. oficjalny pakiet transmisyjny, naszywki na stroje, piłki meczowe czy słynne puchary. Turnieje te będą dostępne w różnych trybach gry, w tym FIFA 20 Ultimate Team, kariery czy samodzielnym trybie Champions League.

FIFA 20 ULTIMATE TEAM™ (FUT)

FIFA 20 Ultimate Team (FUT) to tryb gry w FIFA 20, który pozwala budować i zarządzać własnym klubem za pomocą dowolnych graczy i menedżerów, a także kolekcję różnych rodzajów kart, takich jak przedmioty klubowe, do gry w trybie offline i online oraz zarabiania nagrody za poprawę jakości i budżetu klubu FUT. Co to jest FUT?

W FUT 20 będziesz mógł tworzyć własne koncepcje, korzystając z dowolnych graczy i menedżerów dostępnych w FIFA 20. Grając mecze w tryby gry FUT, zdobędziesz nagrody (monety i zawodnicy) i udoskonalisz swój klub.

FIFA Ultimate Team (FUT) to najpopularniejszy tryb w FIFA, w który każdego dnia gra milion osób na całym świecie.

 • Towarzyskie mecze FUT
  Jako nową funkcję możesz grać przeciwko znajomym w FUT 20. Istnieją 3 sposoby grania przyjaznych meczów FUT:
  • Gra na kanapie – Zmierz się z drużynami znajomych, TOTW, klubami, wybranymi zespołami społeczności i nie tylko z czterema znajomymi.
  • Graj online – dzięki tej funkcji możesz wcielić się w losowego członka szerszej społeczności FUT online. Wyszukaj określoną regułę rodu lub krótką listę ulubionych, aby szybciej wejść do gry.
  • Graj ze znajomym – Graj przeciwko przyjacielowi i jego drużynie Ultimate online w trybie standardowym lub reguł domowych.
 • Tryb FUT Towarzyskie ma dogłębny system śledzenia statystyk, który rejestruje szereg statystyk z rozegranych pojedynków. Oprócz śledzenia wyników, nowe raporty rozpoznania przeciwników pomagają zidentyfikować miejsca, w których możesz znaleźć luki w stylu gry znajomego.
 • Wyrafinowane cele
  Cele w FUT 20 zostały odnowione. Teraz masz cele sezonowe w FUT. Realizując szereg celów, możesz teraz zdobywać punkty doświadczenia i przechodzić kolejne poziomy. Im wyższy poziom przejdziesz przez sezon, tym lepsze nagrody możesz zdobyć. Te nagrody mogą być od graczy do paczek do nowych opcji personalizacji klubu i możesz ulepszyć swój klub o różne nagrody przez cały sezon. Możesz zdobyć nagrodę za chwile Milestone w podróży swojego klubu FUT z długoterminowymi celami do osiągnięcia przez cały sezon.
 • Nowe zarządzanie drużyną
  Wyzwania związane z zarządzaniem drużyną i budowaniem drużyny mają przeprojektowany ekran drużyny w FUT 20, umożliwiający szybki dostęp do aktywnego składu, rynku transferowego i zawartości klubu z jednej lokalizacji.
 • Tryb dla wszystkich stylów gry
  Niezależnie od tego, czy zmierzysz się ze znajomymi w FUT Friendlies, AI w Squad Battles, społecznością online FUT w Division Rivals, czy elitą elity w FUT Champions, istnieje tryb dla każdego stylu gry i poziomu umiejętności.
 • Ulepszenia bitew drużynowych
  Ukończ cotygodniowe mecze zgodnie z harmonogramem, usuwając dzienny limit meczów, co pozwoli ci wspinać się w szeregach na swoich warunkach. Ponadto w Wyróżnionej bitwie drużynowej zrównoważyć ryzyko i nagrodę, zmieniając co tydzień swój wynik i zastępując go, próbując zdobyć więcej punktów, awansować do liderów i zdobyć lepsze nagrody.

System inteligencji

System PIŁKARSKIEJ INTELIGENCJI stanowi całkowitą zmianę podejścia do gry i daje niespotykany dotąd realizm rozgrywki. Wpływa na wszystkie wydarzenia boiskowe: grę z piłką przy nodze, grę bez piłki i samo zachowanie futbolówki. Całość opiera się na trzech filarach: decydujących chwilach (gra z piłką przy nodze), realistycznym przebiegu spotkania (gra bez piłki) i fizyce piłki. W ten sposób gracz znajdzie się w centrum wydarzeń każdego meczu.

 • Dynamiczne sytuacje sam na sam: System powstały na bazie rytmu meczów z najlepszych lig świata daje bardziej realistyczne przesuwanie się piłkarzy na boisku i regulowanie tempa meczu, co skutkuje większą liczbą sytuacji sam na sam, w których kluczowe są decyzje podejmowane przez gracza.
 • Obrona SI: Gruntowna przebudowa systemu odbioru piłki i ustawiania się piłkarzy w obronie pozwoli zawodnikom sterowanym przez SI lepiej uzupełniać działania podejmowane przez gracza. Sztuczna inteligencja będzie wspierała grę w obronie, jednocześnie bardziej wynagradzając aktywną grę defensywną użytkownika.li>
 • Naturalne ruchy piłkarzy: Dzięki zmianom w systemie motoryki i ustawiania na boisku, piłkarze sterowani przez sztuczną inteligencję będą się ruszać bardziej naturalnie i zbornie, co da bardziej realistyczne przesuwanie się wszystkich formacji.